Правила безпеки для щедрувальників.

Ваші діти зібралися щедрувати? Прочитайте це і поділіться з іншими батьками.

Коли я була підлітком, у мене була подруга,яка співала у хорі, а я тоді виступала у дитячому театрі оперети і на свята ми вирішили використати свої таланти і поколядувати-пощедрувати. Одягли українське вбрання і вирушили… 
Будинок, який ми обрали був нам незнайомий. Чому ми пішли саме сюди я не пам’ятаю… Обидві ми жили в іншому районі. Здається, поруч мешкали бабуся і дідусь подруги. 
Ми просто почали з першого поверху, дзвонили в двері невідомих нам квартир, в яких мешкали незнайомі люди. Хтось не відчиняв і відмовлявся слухати нас, хтось радів і пригощав і давав гроші. Так ми піднімалися на наступні поверхи поки не подзвонили в чергову квартиру. Двері охоче відчинив веселий чоловік кавказької національності. І коли ми запитали, чи можна заколядувати він покликав друга і вони нам відповіли, що можна зробити це голими…
Ми звичайно ж швиденько відмовилися і просто пішли далі на наступний поверх… 
Згадуючи цю історію у дорослому віці я розумію що нам пощастило не натрапити на якого-небудь психа або «більш веселих» людей, які часто у свята бувають напідпитку…
Скільки секунд потрібно, щоб затягти або заманити дітей до квартири? 
У деякі з квартир ми і самі заходили, тому що так просили їх мешканці, які шукали, чим би нас пригостити…

Якщо ваші діти збираються щедрувати, пам’ятайте про важливі правила безпеки:

🔸Краще, щоб хтось із дорослих супроводжував дітей або ж домовтеся заздалегідь з вашими знайомими, сусідами, друзями, що до них завітають діти з привітаннями.

Якщо ж діти наполягають на тому, що вони вже дорослі і їм потрібні пригоди, а ви згодні відпустити їх, то:

🔸Краще, щоб друзів було багато (мінімум 4).

🔸Визначіть маршрут, яким вони пересуватимуться.

🔸 Нагадайте, що ні в якому разі не можна заходити у квартири або будинки незнайомих людей, навіть якщо запрошують обрати подарунки та ін… Потрібно залишатися зовні.

🔸Нагадайте, що правила гарних манер не будуть зайвими. Не потрібно грубити тим, хто, наприклад не захотів слухати дітей, або не виправдав їх сподівання на гарну винагороду.

🔸В якості альтернативи запропонуйте маленьким щедрувальникам організувати невеликий вуличний концерт у людному місці.

🔸Зазвичай для багатьох дітей важлива не сама можливість защедрувати і заспівати як заробити гроші. 
Запропонуйте вашій дитині разом із друзями виконати якусь іншу роботу за винагороду. Разом це також може бути дуже весело.
Веселих свят і безпечного року!
Автор: Анна Носач — засновниця школи дитячої безпеки Life School