Безпека дитини у школі. Поради для школярів.

дитина в школу батьки

 Безпека дитини у школі
Коли шкільні канцтовари придбані і діти нарешті пішли до школи, варто подбати і про безпеку.
Цей рік сповнений різних «сюрпризів», але є ті речі, які ми можемо передбачити і контролювати, щоб уникнути додаткових стресів.

Психологиня і засновниця школи дитячої безпеки Life School Анна Носач звертає увагу на важливі моменти для батьків школярів різного віку.

🔷 Початкова школа 1-4 клас:
🔹Домовтеся з вчителем про те, хто саме може забирати дитину зі школи. Зауважте, що про будь-які зміни у списку таких осіб ви обов’язково попередите заздалегідь.

🔹Поясніть дитині, до кого у школі вона може звертатися за допомогою. Скажіть, що за нагальної потреби, якщо поруч немає вчителя, то можна підійти до чергового чи охоронця або звернутися до іншого вчителя.
 Проговоріть і потренуйте фрази: «Мені потрібна допомога», «Мені погрожують (мене ображають) інші учні». «Зателефонуйте моїм батькам» та ін.

🔹Розкажіть школярику, що якщо з ним намагаються поспілкуватися на подвір’ї чи через огорожу школи незнайомі дорослі, треба швидко відійти і покликати когось зі шкільного персоналу.

🔹Давайте з собою кишенькові гроші розраховані на один день, так зменшується ризик потрапити у неприємності з хуліганами і простіше спланувати свої витрати.

 🔹Уточніть у вчителів алгоритм дій в разі якщо дитина погано себе почуває. Впевніться, що вчителі (в тому числі групи подовженого дня) знають, що в разі небезпеки для здоров’я дитини вони зобов’язані викликати швидку допомогу, навіть якщо не вдалося зв’язатися з батьками.

🔶 Середня і старша школа:
Діти цього віку поступово починають самостійно пересуватися містом, ходити чи їздити до школи.
За таких обставин варто звернути увагу на такі важливі речі:
 🔸Телефонний зв’язок. По-перше гаджет не повинен привертати уваги хуліганів і злочинців на вулиці чи в транспорті. Тому дайте дитині з собою звичайний кнопковий мобільний телефон, який довго тримає заряд і більш стійкий при падіннях. А ще, у разі втрати телефону (що відбувається часто) вам не доведеться переживати і влаштовувати скандал через витрачені кошти, адже вартість таких телефонів дуже бюджетна. Для всіх інших розваг можна придбати домашній планшет.

🔸Якщо ж ви придбали самостійному підлітку смартфон, то потурбуйтесь одразу про power-bank (автономний зарядний пристрій). Адже такі гаджети діти часто використовують для онлайн-серфінгу та ігор, а коли потрібно вийти на зв’язок заряду може виявитися недостатньо, а ви переживатимете через те, що «абонент недосяжний». 

 🔸Домовтеся про повідомлення, яке надсилатиме дитина, коли приїхала до школи (також можна встановити на смартфон GPS-маячок, який буде моніторити місцезнаходження дитини).

🔸  Домовтеся з вчителем, що в разі, якщо дитина не може прийти до школи чи на гурток, то ви попередите про це і попросіть зателефонувати вам, якщо школяр раптом не з’явився.

 ☝️Для будь-якого віку: нагадайте дитині, що що б не сталося, навіть якщо вона вважає себе винною у певній ситуації, ви будете її підтримувати, захищати і любити!♥️
Які ваші лайфхаки щоденної безпеки школяра?