Дитина біжить до незнайомих людей. Що робити?

дитина незнайомець

Дитина біжить до незнайомих людей. Що робити?

Надмірний потяг до спілкування з незнайомцями у віці 4-6 років частіше всього пов’язаний з браком спілкування з батьками або його неефективністю. Не бачачи належного інтересу до своїх висловлювань, відкриттів і ігор, дитина шукає уваги у інших людей.

Оскільки на глибину такого спілкування розраховувати не доводиться, його якість компенсується кількістю. Дитина веде бурхливе світське життя, постійно обмінюючись іграшками, пригощаючи, запрошуючи й напрошуючись у гості. Якщо ви запитаєте, хто його друг, то заснете раніше, ніж він закінчить перераховувати. Проблема в тому, що в коло друзів потрапляють всі, кого дитина знає по імені, і хто коли-небудь поставився до нього по-доброму. Необхідно допомогти йому стати більш розбірливим у спілкуванні:

1. Поясніть дитині, що при першому знайомстві з однолітком і, тим більше, з дорослим, не слід розповідати про те, де і з ким він живе, коли батьків не буває вдома, куди і коли він поїде відпочивати і т. д. Оскільки діти в цьому віці не відрізняються здатністю до узагальнення, необхідно перерахувати всі факти, про які, на вашу думку, слід замовчувати.

2. Поділіться з дитиною випадками з життя або складіть історію, наближену до реальності, в якій можна побачити наслідки гиперобщительности. Наприклад, таку: «Одній дівчинці перехожий запропонував піти до нього в гості, щоб показати нові іграшки. Він виглядав дуже добрим, посміхався і розповідав цікаві історії. Дівчинка повірила і пішла з ним. З тих пір вона пропала, і більше її ніхто не бачив!» Мораль цієї казки повинен стати висновок: не всі люди, які здаються добрими, насправді такі.

3. Приділяйте дитині хоча б 15-20 хвилин на день, для того, щоб вона могла виплеснути все, що її цікавить: від питань про будову Всесвіту до пародіювання мультяшних персонажів.

#дитячабезпека #тренінгидитячоїбезеки