Невідомий герой. У Києві підліток, ризикуючи життям, попередив про пожежу.

У Києві підліток, ризикуючи життям, попередив мешканців 5-поверхового будинку про пожежу

На початку травня до служби порятунку “101” надійшов виклик про пожежу в 5-поверховому житловому будинку на пр. Комарова, 14. Приїхавши на місце події, рятувальники застали мешканців будинку на вулиці, тому відразу ж приступили до гасіння пожежі. Як виявилося, пожежа виникла в одній із квартир на 5-му поверсі, вогонь перекинувся на дах будинку.

На щастя у той день ніхто не постраждав. Але усе могло закінчитися гірше, якби не хлопець, який, незважаючи на сильне задимлення в під’їзді, самотужки пробіг по поверхах будинку та стукав в кожні двері, аби попередити мешканців про пожежу. Після того, як невідомий герой вивів людей на вулицю, він просто пішов додому. Про подвиг хлопця стало відомо вже пізніше, коли співробітникам ДСНС про нього розповіли вдячні мешканці.

Невідомим героєм виявився 15-річний Андрій Буртовий. У той день він разом з однокласниками повертався зі школи та побачив пожежу. Сильний дим валив з останніх поверхів одного із під’їзду 5-поверхового дома, тому не усі жильці могли його побачити з вікон. “ Прибігши до під’їзду, я зрозумів, що більшість мешканців не знає про пожежу, тому вирішив їх попередити. Усередині під’їзду було багато диму, особливо на 5-му поверсі. Закриваючи обличчя від диму, я почав стукати у кожні двері і розповідати людям про вогонь. Страшно тоді не було, думав тільки як швидше оповістити людей. Переконавшись, що зробив все можливе й мешканці вийшли на вулицю, я пішов додому. Подяки не чекав. Усі здорові та щасливі — це головне”.

Діти часто виявляються здатні на вчинки, на які зважаються не всі дорослі. Важко вгадати, чим могла б завершитися ця пожежа, якщо не подвиг 15-річного Андрія. Дякуємо йому за героїчний вчинок. За те, що незважаючи на вік, він проявив мужність та людяність.

ГУ ДСНС України у м. Києві

А ми нагадуємо, що проводимо тренінги з пожарної безпеки для дітей в школах, дитсадках та торгівельних центрах. Якщо ви хочете організувати тренінг або урок для своїх дітей, щоб вони знали, як діяти в екстремальних ситуаціях при пожежі, звертайтесь до нас:

Контакты