Чому діти йдуть з незнайомцями? Анна Носач і експеримент на каналі Інтер.

Анна Носач тренер експерт

Чому діти йдуть з незнайомцями?

Нещодавно ми з каналом «Інтер» проводили експеримент із «викрадення» дитини. Чому більшість експериментів закінчуються успіхом «незнайомця» та потенційною небезпекою для дитини?

Бо діти – це діти. І їм властиво керуватися емоціями, а не логікою, тому вони не роздумуючи можуть приймати подарунки, або слідувати за кошенятком, цуценятком чи веселим незнайомцем, який пропонує пограти.
😮Особливо тривожним батькам, але не тільки їм, буває складно говорити про безпеку без тиску. Зазвичай коли мова йде про таку серйозну тему як безпека, хочеться поставити дитину перед собою, дивитися прямо їй у вічі та промовляти всі правила. У цей момент дитині не можна посміхатися і вона має проговорити всі ті важливі речі, які щойно почула від батьків.
Але потім на вулиці, коли підійде незнайомець, ми швидше за все отримаємо такий самий результат, як і в більшості експериментів: діти йдуть із незнайомцем.
Чому?
👦Тому що діти — це діти👧. І навчаються вони через гру, практику, і навіть із посмішкою, і навіть із близькими, з якими не страшно уявляти, як тікаєш від злочинця. Бо коли страшно – вчитися неможливо. І коли тільки теорія та правила, то складно перетворити їх на ті дії, яких батьки очікують.
Краще один раз змоделювати ситуацію, ніж 10 разів пояснити правила. Це можна зробити вдома, можна зробити на спеціальному тренінгу безпеки. І тільки коли теорія стає живою, цікавою ігровою практикою, навіть найтривожніші батьки можуть бути спокіні. Дитина зможе постояти за себе та відмовити чужому.
Анна Носач, засновниця школи дитячої безпеки Life School