Пункт незламності у школі і безпека дітей.

пункт незламності школа

У статті на сайті Освіторія висвітлюються нюанси роботи шкільних пунктів.

Посилання на повний текст тут

Зазвичай до шкіл сторонніх не пускають заради безпеки дітей. А тепер будь-хто може прийти?
⚡️Пункти незламності створюються заради роботи під час блекауту. В цей період школи мають працювати дистанційно або піти на канікули, тож учні не будуть перетинатися з відвідувачами.
Спірне питання лише одне: пункти зараз перебувають у тестовому режимі, тобто у готовності на випадок НП (і тоді нікого ще не приймають і питання про безпеку учнів не виникає), або працюють як пункти обігріву?

Зараз у регіонах та конкретних закладах освіти трактують це по-різному. Наприклад, Вінницька обласна військова адміністрація прийняла рішення (протоколом № 38 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 25.11.2022 р), що пункти запрацюють через дві години після отримання офіційного повідомлення про настання надзвичайної ситуації.

Невдовзі освітяни мають отримати роз’яснення щодо цього пункту. Поки що більшість схиляється до того, що повноцінна діяльність нині – скоріше благодійна допомога населенню, і вдаватися до неї мають ті, в кого є така змога – не коштом учасників освітнього процесу. Наприклад, якщо школа працює дистанційно. Тим паче не варто розташовувати пункти у шкільних кабінетах, поруч із учнями. Дописи у соцмережах учителів показують, що деякі керівники шкіл переконані, що єдиний варіант – якомога швидше запустити в роботу пункти.

✅ ️Ось кілька порад від освітнього омбудсмена Горбачова:

🏫 зробити пункт з окремим входом, так, щоб шляхи дітей та тих, хто користується пунктом, не перетиналися.
🏫 перевіряти та записувати паспортні дані всіх, хто відвідує Пункт незламності.
🏫 забезпечити заклади освіти, де розташовується пункт, охороною поліції або муніципальною вартою. Якщо ж це неможливо, то організувати хоча б періодичне відвідування таких пунктів правоохоронними органами. Сторожі, які передбачені штатним розписом, зазвичай не є підготовленими до фізичного зіткнення з агресивним відвідувачам чи порушникам закону (наприклад, у разі, коли фіксується спроба викрадення майна закладу освіти).

Чи працює пункт незламності у вашій школі?