Страшні ігри та моторошні ляльки: чому дітям подобаються жахастики

моторошні ляльки

Чому діти так захоплюються страхітливими персонажами та чудовиськами? Коли це нормально, а коли варто перейматися? Чи дозволяти дитині дивитися серіал не за віком? Психологиня Анна Носач розповіла Вікенду про феномен популярності жахастиків серед школярів.

 
— Зараз у школярів бум популярності Венздей і моторошної ляльки Меган з однойменного жахастика. До того були страшні персонажі з гри Хагі-Вагі та Кісі-Місі. Чому школярам так подобаються страшні, моторошні персонажі?
— Мотивація може бути різною. Часто потяг до «страшилок» є природним бажанням дитини пересвідчитися в тому, що вона готова витримати певну порцію стресу й не перелякатися. Це своєрідне тренування власної сміливості є нормальним етапом розвитку, таким самим, як підкорення високої гірки на ігровому майданчику. Наприклад, я зустрічала дітей, які для розваги вмикали скрімери — відео, де кадри нейтрального сюжету раптово змінюються вилітаючою мордою чудовиська з моторошними криками. Переглядаючи жахастики, діти можуть задовольняти свою цікавість або ж будувати таким чином зв’язок із друзями, поділяючи з ними гострі емоції.
 
— Чи є дзвіночки, які свідчать, що батькам варто переживати через те, що дітям подобаються ці страшки.
— Страшні відео бувають різними. Одна справа — фантастичні сюжети про привидів, монстрів чи вампірів, і зовсім інша — коли мова йде про кримінальні вчинки, ще й показані з усіма подробицями. Особливу пильність батькам треба вмикати:
коли у дітей виникає потяг до контенту, що містить жорстокість, насильство, цькування або дитина захоплюється реальними особами, які вчиняли подібне;
А за допомогою «страшних» іграшок, можна відігравати сюжети, що допомагають зняти напругу чи висловити емоції, про які складно сказати словами.

— Чи є дзвіночки, які свідчать, що батькам варто переживати через тещо дітям подобаються ці страшки.
— Страшні відео бувають різними. Одна справа — фантастичні сюжети про привидів, монстрів чи вампірів, і зовсім інша — коли мова йде про кримінальні вчинки, ще й показані з усіма подробицями.

Читайте далі статтю Анни Носач для Weekend за посиланням