Захист від незнайомця. ЧИ РЯТУЄ СІМЕЙНИЙ ПАРОЛЬ?

безпека, безопасность пароль

Захист від незнайомця. ЧИ РЯТУЄ СІМЕЙНИЙ ПАРОЛЬ?

 
Багато дітей і батьків діляться зі мною тим, що між собою вони домовились про спеціальний пароль (слово або ж навіть цифровий код). Вони створюють його для ситуацій, коли незнайома людина буде стверджувати, що вона від батьків і вони попросили привести дитину до них.
 
Можливо і у вас є такий пароль або ви чули про такий прийом?
Давайте розглянемо, чи це дієвий і безпечний метод?
 
⚠1. Уявімо дитину, яку батьки у наш час відпускають саму без мобільного телефону, який можна використати, щоб попередити дитину про те, що її забере хтось інший. Також дитина може зателефонувати батькам і перевірити інформацію. Скажемо прямо: сьогодні це дійсно скоріше виключення, ніж правило. Але буває всяке: телефон розрядився, залишився вдома та ін.
Але ж…
⚠2. Невже батькам спаде на думку надіслати за дитиною саме незнайому їй людину? Таке теж ну дуже малоймовірно, правда?
⚠ 3. Спробуємо далі мислити критично: де саме може знаходитися дитина сама, щоб її міг забрати незнайомець? Якщо у школі, то батьки могли б зателефонувати вчителю, який опередить учня про зміну обставин.
 
Або дитина може попросити співробітника школи уточнити у батьків інформацію щодо того, хто за нею прийшов, а не розбиратися самостійно з чужою людиною.
Якщо дитина без телефону гуляє десь на вулиці або прямує до магазину, то і батьки не знають, де саме вона в цей момент знаходиться, то як же ж її міг виявити незнайомець? Хіба що простежити…
І чи варто тоді витрачати критичні секунди часу на те, щоб спілкуватися з потенційно небезпечною людиною?
Наша логіка повертає нас до пункту №2.
 
Які висновки? ❗Є дуже низька вірогідність випадків, коли за дитиною прийде незнайомець на прохання батьків у порівнянні з кількістю випадків, коли незнайомець захоче дитину обдурити ❗
 
Що це означає для батьків?
Ви знаєте правило «не розмовляй з незнайомцем?» То і не треба навчати дитину розмовляти з незнайомцем про паролі.
Ті секунди, коли дитина очікує відповіді на запитання про пароль можуть бути майстерно використані злочинцем, щоб заплутати, наблизитися, схопити
Особливо небезпечно, якщо зловмисник починає спілкування, сидячи у авто. Тут треба лише наблизитися, а далі криків дитини нажаль ніхто не почує…
Складіть список близьких людей, які забиратимуть дитину, якщо раптом ви не зможете, і до яких дитина може звертатися у разі відсутності контакту з батьками.
Проінформуйте дитину про цих людей. Бажано вивчити хоча б один номер такої особи напам’ять.
Це ще не вся інформація про паролі, але на сьогодні буде чудово, якщо ви застосуєте ті поради які є в цьому дописі, адже практика важливіша за теорію!
Корисно? Поділіться з іншими батьками!
 
Автор: Анна Носач, психолог, засновниця школи дитячої безпеки Life School